obr4share

Noví rodiče

Down Syndrom

Skupinová psychoterapie

Společnost rodičů a přátel dětí s DS nabízí možnost pravidelné skupinové psychoterapie a/nebo podpůrné (diskusní) rodičovské skupiny.

 

Zájem o obě nabídky podpůrné péče, přičemž nezáleží na věku dítěte, můžete projevit prostřednictvím formuláře zde.

 

Psychoterapeutická skupina by se konala nejspíše ve večerních hodinách nebo o víkendu v pravidelných intervalech (jednou za 2 týdny nebo jednou měsíčně). Jednalo by se o skupinu min. 5 a max. 15 lidí. Skupina by byla uzavřená - což ale neznamená, že se nikdo nový nemůže ke skupině připojit. Toto rozhodnutí by ale vždy znamenalo závazek pravidelného docházení. Skupina by byla moderována dvěma terapeuty a vázana mlčenlivostí. Díky tomu by, v atmosféře vzájemné důvěry, bylo možné řešit témata osobní, citlivá, a jdoucí více do hloubky.

 

V případě zájmu o zařazení do psychoterapeutické skupiny, napište prosím termín, který by Vám nejlépe vyhovoval. Např. sobota v ranních (odpoledních, večerních hodinách). Pokud projeví zájem minimálně 5 osob, oslovíme Vás, svoláme setkání a domluvíme se na podrobnostech. Pro více informací kontaktujte Edgara Martinéze na jeho e-mail.

 

Oproti tomu případná podpůrná diskusní skupina by byla zařazována do pravidelných programů a setkání. Nejspíše by navazovala na ranní programy s malými dětmi v rámci každoměsíčních "Setkání maličkých". I jednorázová účast by byla vítána. Skupina by nebyla omezena počtem osob a moderování by bylo jen minimální. Šlo by vlastně o otevřenou diskuzi na různá témata, která mohou být pro rodiče dětí s DS důležitá a zajímavá.

 

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ