obr4share

Inkluze

5. Leden 2019

Zmizík bez zmizíku

2. Květen 2018

Spolek Rodiče za inkluzi

6. Listopad 2017

Když se řekne inkluze
12345

Inkluze

Down Syndrom

Spolek Rodiče za inkluzi

V dubnu letošního roku formálně vznikl spolek Rodiče za inkluzi, který volně navázal na ativity předchozí stejnojmené aliance. Spolek usiluje o osvětu ve vzdělávání s důrazem na vzdělávání společné a pomáhá tam, kde systém selhává. 

 

"Jsme sdružení rodičů, kteří věří ve smysluplnost, užitečnost a reálnost společného vzdělávání všech dětí. Věříme, že má nezastupitelnou roli v přípravě všech dětí na život. Věříme, že je přínosné pro celou společnost. Naším cílem je zlepšit podmínky a obecné vnímání inkluzivního vzdělávání ve společnosti a posílit roli rodičů tak, aby byli skutečnými partnery při konstruktivním řešení situací týkajících se vzdělávání. Pro rodiče vytváříme podpůrný systém pro sdílení informací a zkušeností a poskytujeme poradenství i přímou podporu při řešení konkrétních problémů v praxi. Pořádáme informační semináře, poukazujeme na systémové nedostatky, připomínkujeme právní předpisy a komunikujeme s příslušnými institucemi, veřejnými činiteli a médii.

Budeme rádi, když se k nám připojíte a podpoříte nás tak v našem úsilí a komunikaci tématu navenek. Čím více rodičů za námi bude stát, tím silnější bude náš hlas. Přihlášku do spolku Rodiče za inkluzi naleznete na našich webových stránkách pod následujícím odkazem. Členství ve spolku je bezplatné, neveřejné a nezávazné, pokud se sami nebudete chtít více zapojit. Sledovat můžete také naše stránky na facebooku nebo se přidat do naší uzavřené diskuzní skupiny pro rodiče."

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ