obr4share

Náš patron

Down Syndrom

Jan Zadražil

Když herec Jan Zadražil nastudoval společně s dětmi s Downovým syndromem v roce 2009 v režii Olgy Struskové hru „Chlapec z planety D.S.", věděl, že nezůstane jen u této jednorázové spolupráce.

 

„Hned moje první setkání s dětmi pro mne bylo zážitkem, na který se nezapomíná. Jejich nadšení pro věc, upřímnost a radost ze života - to jsou důvody, proč si přeju je potkávat znovu. Jsou mým vzorem a pokaždé mne přesvědčí, že má smysl dívat se na svět dětskýma očima."

Jan Zadražil a Michal Bednář Jan Zadražil a Michal Bednář
Jan Zadražil a Lukáš Dvořák Jan Zadražil a Lukáš Dvořák
Naši hoši Naši hoši

Jan Zadražil se do spolupráce se Společností rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem aktivně zapojuje jako účastník na našich akcích a také nám vypomáhá jako asistent na ozdravných a rekreačních pobytech mládeže s Downovým syndromem.

 

Jan Zadražil (* 1975 v Řeži u Prahy) vystudoval konzervatoř v Praze. Působil nebo působí v celé řadě divadel: Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Vinohradech, divadlo F. X. Šaldy v Liberci, divadlo Pod Palmovkou, divadlo Jiřího Wolkera, divadlo U Hasičů, Středočeské divadlo v Kladně, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, divadlo Husa na provázku, divadlo Ta Fantastika, pohybové divadlo Veselé skoky, soubor Divadlo Company.cz, Divadlo V Řeznické a Divadlo Na Fidlovačce. Hrál mimo jiné ve filmech Zemský ráj to napohled, Proměny nebo Labyrint, televizní diváci ho znají například ze seriálů Velmi křehké vztahy, Cesty domů nebo Přešlapy.

Fotografie z premiéry představení „Chlapec z planety D.S." uvedené 1. listopadu 2009 v pražském Paláci Akropolis v rámci festivalu Integrace Slunce najdete na webu fotografa Jiřího V. Jarocha.

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ