obr4share

Aktuality

Down Syndrom

Jak jsme úspěšně zažádali o tablet

Zraková specialistka z Rané péče nám doporučila k práci s naším dvou a půl letým Filípkem mimo jiné i tablet, přesněji iPad, který je prý nejlepší a lze do něj stáhnout spoustu aplikací vhodných pro rozvoj našich dětí. No jo, jenže skoro 13 000 Kč za tablet? To bylo v tu chvíli nad naše finanční možnosti. Kdysi jsem zaregistrovala v naší facebookové skupince, že někdo žádal o příspěvek na tablet nadaci. Řekla jsem si: „Tak co, při nejhorším to neklapne".

 

Vybrali jsme si nadaci Život dětem. V sekci "Jak požádat o pomoc" jsme našli vše potřebné.  Pokud byste to chtěli také zkusit, můžete žádat letos ještě v dubnu a v srpnu. V jiných měsících žádosti nepřijímají. Potřebujete samostatně naskenovanou vyplněnou žádost o dar, není třeba dokládat výši příjmu, řeší se to čestným prohlášením. Samostatně naskenovaný souhlas se zpracováním údajů a aktuální lékařskou zprávu. My jsme dokládali poslední zprávu z neurologie, tedy její sken.

 

Žádost musí obsahovat požadovanou částku za zdravotní pomůcku nebo službu, kontakt na dodavatele a cenovou nabídku od dodavatele zdravotní pomůcky nebo služby. Toto jsme vyřešili printscreenem příslušné stránky z e-shopu www.alza.cz tak, aby byl vidět název webu, název tabletu, který jsme vybrali (iPad 10.2 wifi 128 GB) a částka, za jakou ho e-shop nabízí. Tato částka se následně vyplní i do žádosti. Nezapomeňte i na pěnový obal a ochranné sklo. Částka se v tu chvíli vyšplhá na necelých 14 000 Kč. 

 

K žádosti dále chtějí přiložit vyjádření zdravotní pojišťovny, zda na pomůcku přispívá či nikoli. Psala jsem proto na naši pojišťovnu (VZP) e-mail, že bych potřebovala jejich vyjádření, že na tablet nepřispívají.  Odpověděli, že potvrzení nevydávají, ale že mi mohou sdělit, že na tablet opravdu nepřispívají, protože se nejedná o zdravotnický prostředek. Udělala jsem tedy printscreen tohoto e-mailu a ten k žádosti přiložila.

 

Poslední věcí, kterou po vás bude nadace chtít, je pěkná fotografie dítěte. 

 

Dále je potřeba všechny dokumenty vhodně a jasně pojmenovat, např. žádost, souhlas atp.  A všechny jako přílohy dát do JEDNOHO e-mailu. Neúplné žádosti nebudou schváleny.

Potřebné dokumenty stáhnete na stránkách nadace. Pokud by někdo nebyl technicky zdatný, lze žádost poslat i poštou, jen to musíte udělat včas, aby stihla dojít.

 

Žádali jsme letos v lednu, kolem 20. února nám přišel e-mail, že máme schválený příspěvek na tablet v plné výši, a dostali jsme instrukce, na jaký e-shop se obrátit. Poté je ještě potřeba podepsat darovací smlouvu, kterou nadace zašle, a po obdržení daru poslat pár pěkných fotek, aby štědří dárci věděli, komu a jak vlastně jejich peníze pomohly.

Eliška Zichová Ulčová a Filípek

Aktuality

Náhled webové stránky nadace Život dětem a její sekce „Jak požádat o pomoc“

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ