obr4share

Aktuality

Předchozí1234567...21Další

Aktuality

Down Syndrom

Projekt TANDEM nabízí rodinám dětí s DS řadu možností

Milí rodičové, milí přátelé, v rámci projektu Tandem Vám nabízíme řadu možností. Od workshopů a seminářů po osobní facilitovaná plánovací setkání.

27. - 28.3.  2019 - Workshop s Caroline Tomlinson

 

Inspirujte se od rodiče, který dokázal vytvořit pro své dítě zázemí pro jeho spokojený současný i budoucí život. Caroline známe již delší dobu a tak víme, že je inspirací jak pro profesionály, tak hlavně pro rodiny, které si koordinují nebo chtějí koordinovat sociální službu tak, aby byla pro ně podporou a přínosem, ale také motivací pro rodiny v navazování přátelství a nastavování neformálních druhů podpor v rámci místní komunity, kde právě rodina žije. Přihláška a více informací zde.

 

Semináře pro rodiče - lektory 

 

Nejpřirozenější a proto nejúčinnější formou, jak přijímat pomoc, podporu a užitečné informace, je, když nám toto předává někdo, kdo sám podobnou cestou již prošel a my můžeme vnímat, co to pro něj znamenalo. Kam až došel a co to přineslo jemu a jeho blízkým, těm, pro které tuto cestu prošel. Proto jsme pro vás, kteří byste měli chuť předávat své zkušenost dále, připravili krátké, ale podstatnými informacemi „nabité " semináře k tomu, jak se naučit plánovat budoucnost našich/vašich dět, když jsme si uvědomili, že budou potřebovat v budoucnu VŽDY nějakou, byť malou míru podpory svého okolí.

Semináře pro rodiče-lektory budou probíhat pro všechny zájemce v Praze a to:

22. 2. 2019 13:00 - 17:00 FACILITACE

Facilitovat = usnadňovat, provázet, moderovat. Abyste mohli skupinku dobře vést a sjednotit v potřebách i výstupech, je tohle metoda, jak toho docílit.

22. 3. 2019 14:00 - 18.00 MAPA

Umět zmapovat dobře všechny potřeby, touhy a sny, je základ každého plánování, které je zaměřené na člověka.

12. 4. 2019 14:00 - 18:00 CESTA

Jak to vše naplánovat tak, aby to opravdu fungovalo a reálně pomáhalo v běžném životě.

 

FACILITOVANÁ PLÁNOVACÍ SETKÁNÍ

Protože Quip všechny své aktvity směřuje, zaměřuje a řídí z pohledu konceptu „zaměřeného na člověka", připravili jsme pro jednotlivé rodiny sérii tzv. FACILITOVANÝCH PLÁNOVACÍCH SETKÁNÍ.
Jedno facilitované setkání - je čas (2hod), kdy lektorky Quipu provedou plánováním (MAPA & CESTA v praxi) vždy jednu rodinu z řad členů DS, která projeví o tuto „konzultaci" pro své dítě a pro sebe zájem.
Vždy v pátek pro dvě rodiny - první od 9:30 a druhá od 12:30

 

 

SVÉPRÁVNOST A JAK SE ROZHODOVAT S PODPOROU

Jsou další dvě témata, která lektoři Quipu pro rodiny s dětmi s DS připravili.

13. 4. 2019 od 9:00 do 14:30 SVÉPRÁVNOST

Právník Quipu - Jan Strnad a sociální pracovnice Radka Čebišová Vás seznámí s nejdůležitějšími právními kličkami svéprávnosti, možnostmi jejího bezpečného využití a k čemu slouží podpora v rozhodování a jak ji poskytovat, ale nemanipulovat. Toto setkání bude mít pokračování v podobě konkrétních konzultací pro jednotlivé rodiny 27. 5. 2019 nebo v individuálně domluveném čase.

 

KURZY QUIPu

Další možnost, kterou nám projekt TANDEM díky podpoře AVASTu umožňuje, je:
Vyberte si jakýkoliv kurz z naší nabídky v Praze nebo v Olomouci, který by Vás oslovil a chcete-li se zúčastnit vzdělávání spolu s profesionálními poskytovateli soc. služeb, stačí se přihlásit přes webovou přihlášku, jen do poznámky je nutné napsat „TANDEM - člen DS"

 

Pro členy DS z Brna a okolí rádi připravíme kurz na Vámi zvolené téma mimo ta, která jsou v rámci projektu realizována v Praze, a přijedeme za Vámi :-).

 

A CO PŘESNĚ BUDE OBSAHEM KURZŮ PRO RODIČE - LEKTORY ?

 

A potom i obsahem jednotlivých facilitovaných plánovacích setkání?
PLÁNOVÁNÍ BUDOUCNOSTI pro rodiny s dětmi s Downovým syndromem.
Již více než 10 let při práci s lidmi používáme nástroje a metody Plánování zaměřeného na člověka. Nejsou to žádné složitost, ale musí se vědět, jak na to. K jejich používání nemusí mít člověk vystudovanou vysokou školu, stačí mít rád lidi, být schopen naslouchat a věřit, že začlenění je možné a potřebné pro všechny lidi.


V rámci projektu TANDEM vám chceme v kurzu PLÁNOVÁNÍ BUDOUCNOSTI představit metody MAPA a CESTA a naučit vás, jak tyto metody vést a umět je využít pro vás, vaše dět či blízké. Kurz proběhne ve třech čtyřhodinových blocích a povedou je Veronika a Relka, které tyto metody s rodinami dlouhodobě používají a provází je kousek na cestě k vysněné budoucnost.
Tyto metody učíme používat i pracovníky v sociální oblast v kurzech MAPA, CESTAZáklady facilitace. Můžete se podívat na podrobný obsah. Fotografe vám ukážou, jak kurz vypadá.

 

V projektu TANDEM uzpůsobíme kurz rodinám a také délku pro každé téma zhustíme na 4 hodiny.
Absolvováním si odnesete základní přehled o těchto metodách, budete vědět, kdy a proč jakou metodu použít. Budete připraveni absolvovat plánovací setkání, na kterém bude použita některá s metod, a s naší případnou podporou budete moci vést takové setkání pro vaše blízké.

 

Více informací o těchto metodách se můžete dozvědět například v těchto článcích:
Jak plánování zaměřené na člověka změnilo Lucii život
Metody, které pomáhají při individuálním plánování
Naše zkušenost z facilitace plánovacích setkání pro mladé lidi

 

Těšíme se na setkání vámi. Tým Quipu.

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ