obr4share

Aktuality

Down Syndrom

Setkání skupin Naše maličké a Školáčci v sobotu 14. ledna

Milí rodiče, prarodiče, sourozenci a kamarádi,


srdečně Vás zveme na první letošní setkání Našich maličkých a Předškoláčků, které se uskuteční dne 14.ledna 2017. Pozor, od tentokrát se setkání budou konat na nové adrese, a to ve Speciální mateřské škole Štíbrova v Praze 8 Kobylisích (na adrese Štíbrova 1691/20, Praha 8)! Přijíždět můžete již v 8:45 hodin, a kdo vydrží, může s námi zůstat do 14:15 hodin.

 

Časový harmonogram:

9:00-9:45

Láska v rukách
→nejmladší účastníci

10:00-10:45
Zpívánky
→všichni

11:00-13:00
Přednáška o inkluzi
→rodiče

13:00-14:00
Volný program

14:15
KONEC

 

Během dne budou probíhat individuální terapie FIE s paní Andělou Bednářovou.


Program:
Láska v rukách
Společná setkání „Láska v rukách" nabízejí podpůrný program, který je určen nejmenším dětem od narození a jejich rodičům. Rodiče se zde naučí jednoduchou sestavu jemných dotekových masáží, které se nejvíce podobají hlazení. Jde o stimulaci svalů a smyslů, která posiluje citový vztah rodičů a dětí, a to již od kojeneckého věku, podporuje oční kontakt mezi rodičem a dítětem, má vliv na rozvoj řeči a celkový psychomotorický vývoj dítěte.
Tato setkání dětí, rodičů a lektorů trvají přibližně jednu hodinu a jejich součástí jsou i rytmická cvičení, básničky, písničky a nápady, jak ještě podpořit rozvoj dětí v raném věku. V neposlední řadě je to prostor, kde můžete sdílet své zkušenosti spolu s ostatními rodiči, případně konzultovat vše, co vám přináší život s dítětem s jedním chromozomem navíc.
Program setkání nejmenších dětí „Láska v rukách" je proto možností, jak se svým dítětem navázat intenzivní vztah, jak přispět citlivě k jeho celkovému rozvoji, ale také příležitostí k příjemnému setkání s ostatními rodiči. (Věruška Švejnohová, Kristinka Bejšáková)


Zpívánky
Tentokrát se můžete těšit na spoustu říkanek i písniček, známých i méně známých, českých i slovenských. :) Písničky doprovodíme hrou na hudební nástroje a pohybem. Zazpíváme si o zvířátkách, o barvičkách a jakékoliv písničky z Vašich zásob jsou vítané. Zapojit se můžou všechny děti, jejich sourozenci i kamarádi a rodiče. (Sabina Cabadová)

 

Inkluze v českých školách neboli společné vzdělávání
Co je to integrace, inkluze a co společné vzdělávání? Co se změnilo novelou školského zákona, účinnou od začátku tohoto školního roku? Došlo opravdu k tak zásadní změně v českém školství, jak prezentovala některá média? Proč se kolem společného vzdělávání strhla taková hysterie a negativní publicita a jaké mýty a nepravdy se objevily v médiích a na internetu? Je pro dítě s Downovým syndromem vhodnější běžná nebo speciální škola? Jaké jsou plusy a minusy společného vzdělávání a jaké speciálního školství? Na jakou podporu má dítě s Downovým syndromem nárok v běžné škole? Co vše je potřeba vyřídit a jak postupovat, když má jít dítě s Downovým syndromem k zápisu? Tyto otázky a mnoho dalších, včetně vašich konkrétních dotazů, probereme na lednové přednášce na téma inkluze. Těším se na viděnou! (Lenka Hečková)


A možná přijde i kouzelník...


Organizační informace:
1) Prosíme Vás o potvrzení Vaší účasti i neúčasti nejpozději do 11. 1. 2016, od tentokrát na email marie.klis@seznam.cz !
2) Účastnický poplatek pro členy Společnosti činí 50 Kč za setkání.
3) Protože setkání probíhá od 9 do 14 hodin, připomínáme, že jakékoliv dobroty, ať už sladkého nebo slaného charakteru, jsou vítány!☺

 

Děkujeme a těšíme se naviděnou!

 

Za tým organizátorů Miluška Stará a rodina Kliśova

 

 

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ