obr4share

Aktuality

Předchozí1...78910111213...21Další

Aktuality

Down Syndrom

Druhý národní turnaj v Boccie v Olomouci

Ve dnech 13.-14. června 2016 se pod hlavičkou hnutí Speciálních olympiád uskutečnil v Olomouci 2. národní turnaj v Boccie. Že sport je nedílnou součástí běžného života a přispívá k rozvoji celé osobnosti, všichni víme a stejně je tomu i se sportem mentálně postižených. A co teprve když sportovci stojí na stupních vítězů a na krku jim cinká medaile? To je teprve pocit... A že je to možné zažít i s našimi „trochu jinými dětmi", dokládají i následující fotografie.

 

Boccia je hra podobná pétanque a můžete ji hrát už s dětmi (soutěžit se může od osmi let) na mnoha místech po celé republice. Díky Boccie jsem se po létech setkala na hřišti s Ilonou Literovou a jejím synem Markem (SK Sluníčko Tanvald), užili jsme si společně dva krásné dny i večerní diskotéku.


Hráli jsme ve čtyřech - ti, o kterých to celé je, Pavel Michalík a Michaela Melzerová a s nimi Zdena Michalíková a Monika Melzerová. Pavel s paní Zdenou jsou zkušení matadoři všech sportovních akcí a jsem ráda, že nás před lety přibrali do týmu. Nepodařilo se nám postavit družstvo ze čtyř sportovců do soutěže týmů, soutěžili tedy jako jednotlivci a přivezli si oba dva medaili. Pavel bronzovou a Míša stříbrnou. Jako unified team (tým složený z handicapovaných a zdravých sportovců) jsme pro oddíl SK Hříbata Praha 1 získali zlaté medaile.

 

Pokud by se k nám chtěl někdo přidat, kontaktujte Moniku Melzerovou na telefonu 731 031 146, nebo e-mailem. Trénujeme pravidelně každé pondělí od 17:00 do 18:00 v Tyršově domě pod vedením paní Michalíkové. Tak se na vás po prázdninách těšíme.

 

Oficiální fotogalerii najdete zdeKdo by chtěl začít sportovat a hledá to správné místo, ať vyzkouší www.specialolympics.cz - zde můžete najít oddíl ve vašem okolí a sport, který by vás bavil.

 

Monika Melzerová
foto Zdena Michalíková, Ilona Literová a Monika Melzerová

 

Zlaté medaile pro unified tým Hříbata Praha 1 Zlaté medaile pro unified tým Hříbata Praha 1
Stříbro pro Míšu Stříbro pro Míšu
Pavel a Michaela Pavel a Michaela
Společné foto Společné foto

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ