obr4share

Aktuality

Předchozí1...891011121314...21Další

Aktuality

Down Syndrom

Dnes je Mezinárodní den osob se zdravotním postižením

Již přes třicet let je 3. prosinec uznáván jako Mezinárodní den osob se zdravotním postižením. Tento den každoročně poukazuje na problematiku zdravotního postižení a měl by být nejen příležitostí ke zvyšování povědomí společnosti o tomto tématu, ale také připomenutím překážek a omezení, kterým lidé se zdravotním postižením při uplatňování svých práv stále musí čelit. Mezinárodní den osob se zdravotním postižením je však především impulzem ke zlepšení práv osob se zdravotním postižením a jejich možnosti plnohodnotně se zapojit do všech oblastí života společnost.

 

Motto: „Dostát slibu: zahrnout otázku zdravotního postižení do Rozvojových cílů tisíciletí v nadcházejících letech", které je letošním tématem Mezinárodního dne osob se zdravotním postižením, má poukázat na stále přetrvávající nedostatky v oblasti plnohodnotné integrace osob se zdravotním postižením do společnosti. Přestože byla v minulosti na mezinárodní úrovni přijata řada závazků souvisejících s právy osob se zdravotním postižením a jejich zapojením do všech aspektů rozvoje společnosti, jejich uvedení do praxe stále bohužel vázne.

 

Okolnosti tomu chtěly, že se právě dnes, 3. prosince, se v magazínu nejen pro zdravotně postižené Klíč objeví dvě rodiny a jejich děti narozené s DS - Moyanovi a Dzúrovi. Kdo má zájem, může si v 15:55 zapnout ČT2.

 

Zdroj: Informace č.: 90 - 2014 NRZP ČR

 

 

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ