obr4share

Aktuality

Předchozí1...14151617181920Další

Aktuality

Down Syndrom

Publicita kolem Světového dne DS

Jedním z hlavních cílů Světového dne Downova syndromu je přitáhnout pozornost veřejnosti k životu lidí s Downovým syndromem. V letošním roce se to podařilo velmi dobře a vesměs ve velmi pozitivním duchu. Je proto na místě připomenout několik výstupů v médiích a poděkovat těm, kteří se o ně zasloužili.

 

Reportáž Světový den Downova syndromu na webu ceskatelevize.cz připravila redaktorka Alexandra Přečková za pomoci Zuzany Melecké z SPC Srdce Opava. Najdete v ní Aničku Novákovou a její maminku Evu, které společně ukazují pozitivní příklad integrace dítěte s DS do hlavního vzdělávacího proudu (konkrétně na základní škole Mládežnická v Havířově - Podlesí).

 

Článek Den Downova syndromu: žít s mámou, a ne v ústavu už není rarita v celostátních Denících a na webu denik.cz vzniknul zásluhou redaktorky Michaely Koubové s pomocí Karly Truskové a dalších dobrovolníků z brněnských Úsměvů. Přináší širší a celkem pozitivní pohled na problematiku Downova syndromu.

 

Reportáž Úspěšní v publicistickém pořadu České televize 168 hodin vznikla díky redaktorce Barboře Straňákové. Prvotní impuls vzešel od Tomáše Hečka ze Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, velkou práci na přípravě podkladů odvedla Jana Březinová z o.s. Rytmus. Reportáž se věnuje zaměstnání lidí s DS o objevují se v ní Jarda Dzúr, Kateřina Pavelková a Denisa Střihavková - velké díky tedy směřují i jim a jejich rodinám.

 

Pro ty, kdo nesledují podrobně česká média je třeba říci, že každý z těchto mediálních výstupů si přečetly či viděly statisíce lidí. I když někdy možná novináři nejsou zcela přesní, musíme ocenit, že o problematice Downova syndromu informují pozitivně a navzdory předsudkům části společnosti.

 

Všechny tyto příspěvky i další publicitu, která se objevia v médiích (v této krátké aktualitě se například nedostalo na reportáž Ivy Bartoňové v ostravských Událostech v regionech na ČT24, ale i na další články), najdete v přehledu publicity za březen 2013. Děkujeme všem, kteří se snaží o pravdivé informování veřejnosti o situaci rodin vychovávajících děti s Downovým syndromem i těm, kteří si najdou čas poskytnout médiím nezkreslené informace.

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ