obr4share

Aktuality

Předchozí1...14151617181920Další

Aktuality

Down Syndrom

Puzzlemánie, Poměřte síly ve skládání puzzle na čas

Praha, 8. 2. 2013 - Puzzlemánie, největší česká soutěž ve skládání puzzle na čas, se uskuteční v sobotu 23. března v pražském Obchodním centru Letňany. Soutěž pořádaná Komunitním centrem Motýlek a agenturou Bezva párty se letos bude konat již pošesté. Jejím cílem je vedle zábavy a rozvíjení logických schopností také integrace dětí a dospělých se zdravotním postižením. Letošní ročník zařazuje nově i kategorii pro seniory.


Puzzle je jedna z nejznámějších logických her na světě. Má své četné fanoušky i v České republice, čehož důkazem je i každoroční velký zájem o soutěž Puzzlemánie. Klání o nejrychleji složené puzzle je určeno jak pro děti, tak pro dospělé. Soutěžit se bude v pěti kategoriích podle věku účastníka a ve tříčlenných družstvech, tedy společně celé rodiny či skupiny přátel. V každém soutěžním kole se skládá jiné puzzle, od 20dílkového po 160dílkové, a obtížnost se stupňuje v závislosti na kategorii.

 

„Puzzlemánie se vedle soutěžení a bohatého doprovodného programu zaměřuje na integraci dětí a dospělých se zdravotním handicapem. Ti se mohou přihlásit do jakékoliv kategorie společně se zdravými účastníky," říká Renata Nejtková, marketingová manažerka pro obchodní centra Tesco, a dodává: „Máme radost z projektů, které naše zákazníky pobaví a zároveň je určitým způsobem obohatí. Podporujeme tyto iniciativy a jsem velmi ráda, že se Puzzlemánie do našeho centra po roce vrací."

 

Kromě soutěžení se návštěvníci mohou během Puzzlemánie těšit například na skládání puzzle různých tvarů a materiálů, na malování na obličej, třpytivé tetování, výtvarnou dílnu, tipovací soutěž nebo pěvecké vystoupení dětského sboru. Zajímavý zážitek jistě přinese i skládání hmatového puzzle poslepu.

Představíme také počítačové technologie a pomůcky specializované pro osoby se zdravotním postižením nebo seniory - LIFEtool® - alternativní myši, klávesnice a joysticky, pomůcky s hlasovým výstupem apod.

Puzzlemánie:
Kdy: 23. března od 12 hodin
Kde: Obchodní centrum Letňany, Veselská 663, Praha 9
Vstupné: zdarma
Více informací: www.puzzlemanie.com a www.oc-letnany.cz


O Sdružení na pomoc dětem s handicapy
Kolektivu Komunitního centra Motýlek již dvanáct let záleží na tom, aby děti se zdravotním postižením byly odmala připravovány na život v dospělosti. Rozvoj zájmů, dovedností a individuální přístup jsou důležité pro zvyšování míry soběstačnosti, čímž se zvyšuje šance na úspěch nejen v jejich běžném životě, ale i pracovním uplatnění.
Děti navštěvují specializované aktivity - canisterapii, muzikoterapii, logopedii, plavání atd. - v centru denních služeb, které je v celé Praze jedinou sociální službou tohoto druhu pro děti s mentálním postižením a zdravotním znevýhodněním (Downův syndrom, autismus, dětská mozková obrna, vzácné syndromy atp.).
Díky pochopení pro osobité projevy těchto dětí pomáhá Motýlek rodičům zvládat náročnou péči o ně. Nabídka aktivit zahrnuje společné výlety a zajímavé akce, rekondiční pobyty, přednášky a setkávání svépomocné skupiny. K dispozici je i bezplatné zapůjčení literatury, hraček a didaktických pomůcek.
KC Motýlek je držitelem certifikátu „Společnost přátelská rodině" a Ceny Martina Palase, udělované Kontem Bariéry za přínos k integraci dětí se zdravotním postižením.


O Obchodním centru Letňany
Obchodní centrum Letňany bylo postaveno v roce 1999. Toto největší obchodní centrum v České republice s rozlohou přes 125 000 m2 patří mezi TOP 40 obchodních center v Evropě. Návštěvníci zde mohou nakupovat ve více než 180 obchodech. Největší zastoupení mají obchody s módou a módními doplňky. Centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního vybavení, hraček a výrobků pro péči o krásu a zdraví. Návštěvníci zde najdou i jeden z největších hypermarketů Tesco u nás. Mohou využít také řady služeb - od květinářství, přes cestovní kanceláře až po kadeřnictví či čistírnu. Mezi nakupováním mohou lidé navštívit sportovní centrum, aquacentrum, multikino, Skydive arénu či se občerstvit v některé z kaváren či restaurací.

 

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:
Erika Olbertová, organizátorka akce, Komunitní centrum Motýlek
tel. +420 605 253 781, e-mail: olbertova@motylek.org

Vladimíra Kolaříková, mediální zástupce, Native PR
tel. +420 739 298 166, e-mail: vladimíra.kolarikova@nativepr.cz

 

 

1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ 1996-2016, 20 let DownSyndrom CZ